piątek, 11 kwietnia 2014

Recenzja czytadeł!

Hej! Dziś mam dla Was recenzje książek, tak jak obiecałam niedawno. Zapraszam!

Perska Narzeczona to opowieść o dziewczynie pochodzącej z Iranu (dawnej Persji). Jej rodzicie, którzy dobrze znali czasy sprzed rewolucji, utknęli niestety po niej w Iranie. Chcieli jednak by ich córki wyrwały się z systemu, który ich otacza i zaznały wolności. Bardzo chcieli by żyły w Ameryce. Starszej - Miriam udało się. Wyszła za mąż w Ameryce za mężczyznę irańskiego pochodzenia i dostała tzw. Zieloną Kartę. Teraz czas na Tami - główną bohaterkę. W jej urodziny rodzice dają jej w prezencie wizę, którą bardzo ciężko zdobyć. Dostaje też piasek z amerykańskiego wybrzeża, Rodzice marzą aby ich córka, której uda się zostać w Ameryce, wysypała ten piasek tam skąd ci go wzięli. Tami ma 3 miesiące na wyjście za mąż w Ameryce. Gdy tam się znajduje, jest zaskoczona wolnością jaką tam panuje, porównuje wszystko do swojej ojczyzny i zauważa, że w Iranie wszystkich pozytywnych emocji po prostu się zabrania. Siostra angażuje jej spotkania z mężczyznami, Tami stara się robić dobre wrażenie. Jak jednak potoczą się jej losy? Czy znajdzie prawdziwą miłość czy zdecyduje się na małżeństwo z rozsądku? Książka jest też pełna jej zabawnych przygód, zainteresowań i przemyśleń. Jest bardzo sympatyczną i ciekawą bohaterką. Polecam mocno ;)


Zakochany Duch to powieść Jonathana Carolla. Opowiada o Benie Gouldzie, który miał umrzeć, ale to się nie stało. W niebie zaszła awaria. Wszyscy stamtąd stracili kontrolę nad człowiekiem, nie wiedzą co dalej z nim się stanie. Muszą teraz go kontrolować, więc wysyłają na Ziemię jego ducha. Bena zaczynają otaczać przedziwne rzeczy. Sąsiadka, która go nie widzi, tajemnicze stworzenia Verze i gadający pies... Jakby tego było mało, duch zakochuje się. Powieść ta to też podróż w głąb siebie. Przypomnienie sobie o dawnych 'ja', które cały czas w nas żyją i mają wpływ na przeróżne decyzje. Nie możemy ich odrzucać, ale od dawnych 'ja' możemy się wiele nauczyć. Czy Benowi się to uda? Sprawdźcie ;)

Wiem, że nie ma tzw. 'lekkiego pióra' i nie umiem pisać pięknych recenzji, układać mocnych zdań, ale mam nadzieję, że chociaż odrobinę Was zaciekawiłam obiema pozycjami ;)))

Ja uciekam zająć się mieszkaniem, notatkami... 

A Wy? Jakie ostatnio ciekawe książki czytałyście? 
Miłego dnia ;)

5 komentarzy:

 1. Oo, już mnie zaciekawiła ta pierwsza ksiązka bardziej. :) Bardzo fajnie piszesz recenzje, mam nadzieję, ze będzie ich więcej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie przepadam za czytaniem książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja na razie nie mam czasu na czytanie książek :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czytam teraz Dary Anioła :)

  http://olusiek-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie sięgnę taką książkę, lubię bardzo takie :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz!
Staram się na każdy odpowiedzieć :)